Puugid ja sääsed – suvi on käes!

Iga koeraomanik, kes looduses liigub, leiab oma koera pealt esimese puugi juba kevadel. Puugid on ebameeldivad, isegi teinekord tülgastavad, kuid ei maksa unustada, et nad on ka ohtlikud.
Inimestele on enamlevinud puukidega levivateks haigusteks puukentsefaliit, mille vastu on end võimalik vaktsineerida. Samuti aga ka puukborrrelioos, mille vastu vaktsiin puudub. Borrelioos ise on antibiootikumidega ravitav, kuid kui see jääb märkamata, siis tüsistused võivad olla vägagi tõsised.
Borrelioosi põevad ka koerad ja ka neil on tõsine tüsistuste oht.
Lisaks tuntumatele nn puugihaigustele on veel teisigi. Viimastel aastatel on näiteks sagenenud anaplasmoosi, babesioosi või erlihhioosi haigestumised. Kuna näiteks borrelioosi tekitajad liiguvad puugi kehast meie/koera vereringesse ˇjuba 1 ööpäeva jooksul, siis on väga oluline puuk koheselt avastada ja eemaldada.
Lühikarvalise koera peal on liikuvat puuki lihtsam märgata. Pikakarvalistel koertel tasub kontrollida puukide lemmikuid kehapiirkondi pärast iga jalutuskäiku. Seda preventatiivselt ka siis kui kasutate mõnda puugitõrje vahendit.

Puukide lemmik paigad

Kui olete oma loomal puugi leidnud, siis see tuleb koheselt eemaldada. Puuk eemaldatakse kas spetsiaalse puugikonksu abil (on meil müügil) või ettevaatlikult pinsettidega.
Oluline on jälgida, et puugu keha ei pigistataks, sest siis väljutab ta kohe oma kehavedelikud ja nendega koos võib organismi sattuda ka võimalikud haigustekitajad.

Puugikonksu kasutamine

Kassid reeglina puukide poolt kantavatesse nakkustesse ise ei haigestu ent võivad olla edukalt nende haiguste edasikandjad puugipopulatsiooni ja sealtkaudu teiste loomade ja inimeste hulgas. Just seetõttu on oluline tõrjuda puuke ka õuekassidelt. Õues käivad toakassid toovad oma kasukas aga puugid meile lausa voodisse kätte – seda võin kinnitada omast kogemusest.

Meie pakume oma poes looduslikke puugitõrjevahendeid, mis enamikel juhtudel on piisavad. Kui Teil on pikakarvaline loom või elate väga puugirohkes kohas ning looduslik vahend ei kaitse piisavalt, siis Teie loomaarst oskab teha kangemate tõrjevahendite hulgast just Teie loomale sobiliku valiku.

Petspot’i poe valik avaneb aga siit.

Lisaks puukidele on suvel parasjagu tüütud ka sääsed. Nende vastu pakume nii tõrjevahendit kui ka koera katmiseks kas riietust või spetsiaalseid tekke, millele sääse “hammas” peale ei hakka.
Sääskede vastaste toodete valik avaneb siit.

Kui Teil on küsimusi või soovite, et aitaksime sobiva toote valida, siis olete lahkesti oodatud pöörduma meie klienditeeninduse poole läbi vestlusakna või klienditeeninduse kontaktide kaudu.


Putukavaba suve meie lemmikutele!

Sääsetõrjetooted järgmisel lehel ->